Drošības pasākumi
Lūdzu, iegaumējiet, ka baktericīdo lampu tiešais ultravioletais starojums lielos apjomos ir kaitīgs dzīvām būtnēm un augiem, tāpēc ir nepieciešams saprast tālāk izklāstītos drošības pasākumus. Tas jo īpaši attiecas uz tiešā starojuma ierīcēm.
Tiešā starojuma baktericīdās ierīces (vai “atvērtā tipa” baktericīdās ierīces)
Ieslēdzot tiešā starojuma baktericīdo apstarotāju, ieteicams lietot speciālās UV-aizsargbrilles
(pieejamas mūsu mājaslapā) acu aizsardzībai no ultravioletā starojuma. Cilvēkiem un dzīvniekiem apstarotāja darbības laikā telpa ir obligāti jāatstāj. Istabas augi ir jānes ārā vai jāpārklāj ar blīvu audumu.
Kategoriski aizliegts skatīties uz ieslēgtu tiešā starojuma apstarotāju (bez aizsargbrillēm), tāpat kā sauļoties zem tā.
Tāda rīcība var novest līdz ādas un acu apdegumiem. Visās mūsu ierīcēs ir lietotas vadošo Eiropas ražotāju
OSRAM un
PHILIPS bezozona baktericīdās spuldzes. Pirmajās lampas darba stundās (līdz 100 st.) ir iespējama niecīgās ozona dozas izdalīšana, bet šis daudzums nav bīstams cilvēkam, kas ir apstiprināts
ar Eiropas atbilstības sertifikātiem. Pēc šādu lampu iedarbināšanas nav nepieciešams vedināt telpu.
Slēgtā tipa ierīces vai baktericīdie gaisa recirkulatori
Ultravioletās lampas atrodas korpusā, ar ventilatoru palīdzību gaiss ieplūst caur atverēm ierīces iekšpusē, kur ultravioletās gaismas iedarbībā dezinficējas, bet pēc tam attīrīts tiek padots atpakaļ telpā. Lietojot slēgtā tipa baktericīdās ierīces – recirkulatorus, ir jāatceras, ka tos nedrīkst ieslēgt, ja ir noņemti aizsargpaneļi vai gaisa filtri.
Rūpnieciskās sistēmas un ūdens attīrīšanas sistēmas
Katrai sistēmai papildus iepriekšminētajam tiks pievienoti arī ierīces ražotāja sniegtie īpašie drošības pasākumi, kas ir atkarīgi no konkrētās sistēmas konfigurācijas un tās lietojuma funkcijām.
Vispārējie drošības pasākumi visām ultravioletām baktericīdām ierīcēm
- Ierīces ir jāsargā no kritieniem un triecieniem.
- Nedrīkst izmantot iekārtu tīrīšanas vai dezinficēšanas metodes, kuras nav norādījis ražotājs.
- Nedrīkst mainīt iekārtu konstrukciju.
- Ja tas nav īpaši norādīts, ierīce nav mitrumizturīga. Ierīcēm ir IP20 aizsardzības klase.
Plastmasas dzeltēšana
Izmaiņas plastmasas krāsā notiek tāpēc, ka ultravioletā starojuma ietekmē plastmasas makromolekulas fotosabrukšanas procesā tiek noārdītas. Tas galvenokārt attiecas uz lētu plastmasu.
Augstās kvalitātes plastmasa ir izturīga pret UV starojumu un spēj izturēt ultravioleto staru iedarbību, saglabājot praktiski nemainīgu izskatu, fiziski-mehāniskus un dielektriskus parametrus. Tieši tāpēc, lai novērstu fotooksidējošo degradāciju, augstās kvalitātes plastmasās izmanto antioksidantus, tā dēvētos gaismas stabilizatorus. Turklāt, gaismas izturība ir atkarīga no polimēra sastāva un struktūras, no kopējā sastāva un piemaisījumiem.
Tātad: uz augstās kvalitātes, dārgu plastmasu šis brīdinājums attiecas ļoti mazā mērā, tomēr, ja iespējams, nav ieteicams apstarot arī kvalitatīvus izstrādājumus (vismaz no attāluma, kas mazāks par 1 metru).
Par atbildību
Uzņēmums AIRMED, tāpat kā baktericīdo ierīču ražotāji, neuzņemas nekādu tiešu vai netiešu atbildību par pārdoto iekārtu lietošanu nepiemērotos nolūkos, kā arī par brīdinājumu un norādījumu nepildīšanu, un par jebkuru ultravioletā starojuma iedarbības iespējamo ietekmi uz materiāliem un dzīvajiem organismiem nepareizas lietošanas dēļ